Izgradnja modernog Centra za rani razvoj dece i inkuziju na Bežanijskoj kosi privodi se kraju, gotovo svi građevinski radovi su završeni, ostalo je da se prostor opremi nameštajem, a otvaranje se očekuje ovog proleća. Kompleks tercijarne zdravstvene zaštite nazvan je „Ukras sveta”, a nalazi se između ulica Peđe Milosavljevića i Dr. Huga Klajna, kod Bežanijske pijace. Njegova funkcija je da podrži programe za decu sa specificnim poteškocama u razvoju, ali predstavlja i centar naučno-istraživačkog rada, kao i mesto gde će obučavati medicinsko osoblje za rad u ovoj oblasti. Projekat vredan 30 miliona evra realizuje Ministarstvo za javna ulaganja, dok je radove izvodilo preduzeće Jadran d.o.o. Autor projekta je tim iz arhitektonskog biroa Dizajn Arhitektura iz Beograda.
Objekat Centra za rani razvoj dece i inkluziju ističe se kao jedan od najkvalitetnijih javnih objekata u realizaciji, sa 17.700 kvadrata prostora raspoređenjih u tri funkcionalne celine – glavni objekat, deo za privremeni smeštaj korisnika i terapijski zoo-vrt. Razuđen glavni objekat vrlo interesantne i funkcionalne arhitekture ima tri nadzemne i dve podzemne etaže, a u okviru objekta integrisane su zdravstvene i naučno-obrazovne funkcije, kao i administrativni deo centra. Ipak, savremeni medicinski blok predstavlja ono što ovaj centar posebno ističe, uključujući vrhunske uslove za rad sa decom ali i podršku njihovim roditeljima.
U radu sa budućim pacijentima koristiće se brojne inovativne metode za rani razvoj i ovaj objekat ima mogućnost da sve funkcije podrži, uključujući bazen sa automatizovanom platformom za varijabilnu dubinu, brojne radionice i igraonice, senzornu sobu, štalu sa konjima za hipoterapiju, baby-zoo vrt sa malim životinjama, ali i veliko dvorište sa manježom i terenima za sport. U okviru parcele nalazi se i odvojen deo za privremeni smeštaj roditelja, gde je izgrađen niz od 6 uzidanih bungalova kako bi porodice korisnika mogle da prenoće ukoliko okolnosti zahtevaju. Kompletna usluga na jednom mestu obuhvata i radionice za izradu pomoćnih sredstava, centar za savetovanje roditelja i druge funkcije.
Na gornjim spratovima glavnog objekta nalaziće se kabineti za stručnjake-saradnike, sale za sastanke, biblioteka, apartmani za smeštaj gostujućih stručnjaka, restoran za zaposlene, kao i administrativni blok. Na prvom spratu nalazi se i velika terasa od 200 m2, a neprohodni deo krova je ozelenjen. Velike staklene površine na fasadi kao i lanterne na krovu doprinose velikoj količini prirodnog svetla u unutrašnjosti, a primetna je i posebna pažnja posvećena detaljima i uređenju enterijera. Nije se štedelo ni na čemu, a u estetskom smislu integracija svih funkcija je izvedena gotovo besprekorno.
Objekat poseduje i podzemnu garažu na dva sprata sa 120 parking mesta, namenjena za 160 zaposlenih – od toga 23 doktora specijalista, 19 medicinskih sestara i 79 medicinskog osoblja, kao i ostalih ljudi koji se bave koordinacijom i održavanjem samog objekta, dok je kapacitet objekta za prijem 208 porodica. Centar ima potpuno nezavistan sistem grejanja i hlađenja, podržan sa 30 geotermalnih sondi i solarnom elektranom na krovu kapaciteta 300 kW.