Novobeograđani pažnja! Ukoliko prepoznate osobu sa slike, prijavite na 192 ili najbližoj policijskoj stanici!

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, PS Novi Beograd, po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsili su M. J. (1989), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio više krivičnih dela teška krađa i prevara.

Osumnjičeni je 22. juna na Novom Beogradu, prilikom pretresa, nakon što mu je pokazao predmet nalik na policijsku značku, od državlјanina Turske, radnika jedne firme za dostavu, ukrao 44.000 dinara, od kojih je deo novca odbacio kada ga je oštećeni sustigao, nakon čega je, sa 6.000 dinara, pobegao.

Istog dana, kako se sumnja, M. J. je na Novom Beogradu, lažno se predstavlјajući kao policijski inspektor, od trojice državlјana Indije, otuđio 150 evra, kako ne bi podneo prijavu zbog nelegalnog boravka.

Osumnjičeni je i 20. maja, predstavlјajući se kao policijski službenik i pokazujući predmet nalik na policijsku značku, od državlјanina Kine, radnika jedne firme za dostavu, prilikom pretresa, iz torbe ukrao novčanik sa 60.000 dinara.

M. J. je kako se sumnja, 8. novembra prošle godine, takođe se lažno predstavlјajući kao policijski službenik, uz pretnju da će biti procesuiran, od jednog građanina otuđio ukupno 58.400 dinara.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on je, uz krivičnu prijavu, priveden nadležnom tužilaštvu.

Zbog postojanja sumnje da je M. J. oštetio više građana, mole se svi koji prepoznaju osumnjičenog sa slike, da se jave najbližoj policijskoj stanici ili pozovu policiju na 192.

Foto: MUP

Tagovi

Pročitajte još: