Održan seminar „Šah – više od igre“ u školi na Novom Beogradu

Program obuke nastavnika i učitelja iz osnovnih škola, pod nazivom „Šah-više od igre“ koji Šahovski savez Srbije organizuje pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, održan je danas u Osnovnoj školi „Radoje Domanović“.

Prosvetni radnici koji prođu program obuke dobiju sertifikat o osposobljenosti za držanje nastave šaha i šahovskih sekcija u osnovnim školama.

Polaznike seminara danas je pored predsednika Šahovskog saveza Andrije Jorgića pozdravila i predsednica Gradske opštine Novi Beograd Ivana Nikolić, koja je istakla da je GO Novi Beograd aktivno uključena u program povratka šaha u osnovne škole.

„To je jako važno u današnje vreme kada su nam deca veći deo dana na telefonima i na društvenim mrežama. Šah im pomaže da razvijaju logiku i da strateški razmišljaju i priprema ih za svakodnevni život. Imali smo tri šahovske lige zajedno sa TV Arenom sport i nastavljamo u tom pravcu, tako da ćemo i ove godine organizovati šahovsku ligu za osnovce. U saradnji sa Šahovskim savezom palniramo i organizaciju šahovske ligu za seniore, a možda i lige za predškolce“, rekla je predsednica i izrazila želju da sledeći seminar bude održan u velikoj sali GO Novi Beograd.

Ona je istakla da Opština kontinuirano i u saradnji, radi na promociji i razvoju svih sportova ravnomerno.

„Kroz kampanju „Moje pravo da biram sport“ u saradnji sa TV Arenom sport, više od 100.000 dece prošlo kroz različite edukcije i sportske manifestacije“, rekla je Ivana Nikolić.

Tagovi

Pročitajte još: