Predsednica Gradske opštine Novi Beograd Ivana Nikolić danas je uručila nagrade „Policajac meseca“, za maj ove godine.
Priznanje koje Opština dodeljuje za profesionalnost, posvećenost i predan rad u službi građana, ovog meseca ponele su dame: Milana Šepa, Zorica Tairovski, Tanja Pajić, Anita Marić i Tatjana Tomić.
„U stalnoj smo komunikaciji sa institucijama koje rade 24 časa dnevno, 365 dana u godini. Iako je vaš doprinos bezbednosti svih građana nemerljiv, uveli smo nagrade da bi pokazali koliko cenimo vašu posvećenost izuzetno stresnom i rizičnom poslu“, istakla je Ivana Nikolić.
Pored mesečne nagrade u iznosu od 100.000 dinara, Opština Novi Beograd dodeljuje i novčanu nagradu „Policajac godine“ koja je duplo veća, a način raspodele i imena onih koji su se istakli u radu i zaslužili mesečna i godišnja priznanja, predlažu sami pripadnici Policijske stanice Novi Beograd. Po istom principu Opština nagrađuje i pripadnike Vatrogasno-spasilačke jedinice.
Predsednica je istakla da Opština nastavlja saradnju sa Ministarstvom unutrašnjih poslova i Vatrogasno-spasilačkom jedinicom na realizaciji projekata koji doprinose većoj sigurnosti svih, posebno na edukaciji najmlađih po pitanju bezbednosti u saobraćaju i u slučaju elementarnih nepogoda.
Nagrade „Policajac godine” i „Vatrogasac godine”, dodeljene su 11. aprila, na Dan Opštine Novi Beograd.