NOVI BEOGRAD KORAK DO TITULE: Šampion u prvoj finalnoj utakmici plej-ofa savladao Crvenu zvezdu

VATERPOLISTI Novog Beograda došli su na korak od odbrane titule prvaka Srbije. Šampion je u prvom finalnom meču plej-ofa savladao Crvenu zvezdu sa 13:8 (3:2, 3:3, 3:1, 4:2). Druga utakmica je 17. maja u SC „25.maj – Milan Gale Muškatirović“, a eventualna majstorica 20. u plivalištu „Vlaho Orlić“.

Crveno-beli su pružili žestok otpor prvaku. U početku su vodili (1:0, 2:1), a potom su igračima Novog Beograda dugo disali za vratom. Pretili su sve dok ih nije u poslednjem minuti treće četvrtine za 25 sekundi sa dva gola nije slomio sjajni Španac Granados – 9:6. Kada je na početku poslednje četvrtine Nikola Jakšić bravurom doneo 10:6 za ekipu Živka Gocića bilo je jasno da je pitanje pobednika rešeno.

Vlahopulos i drugovi nemaju vremena za predah, jer već danas ujutro putuju za Budimpeštu, gde sutra u 13. kolu grupe B Lige šampiona igraju sa OSC.

NOVI BEOGRAD – CRVENA ZVEZDA 13:8

BAZEN: „Vlaho Orlić“. Gledalaca: 500. Sudije: Raković i Anđelić. Igrač više: Novi Beograd 6 (4), Crvena zvezda 8 (2). Peterci: Crvena zvezda 2 (2).

NOVI BEOGRAD: Filipović, Strahinja Rašović 2, Martinović, Granados 4, Vučinić, Pijetlović 1, Jakšić 2, Ćetković 1, Vlahopulos, Skumpakis 1, Viktor Rašović 1, Žoao Pedro (13 odbrana), Šušiašvili.

CRVENA ZVEZDA: Mišović (7 odbrana), Tankosić 1, Gajić, Marković 1, Subotić 2 (1), Vasić 2, Banićević, Vukićević, Seman 1, Milojević, Radović 1 (1), Ivanović, Gavrilović.

Po četvrtinama: 3:2, 3:3, 3:1, 4:2